Almanya Vizesi

Anasayfa Litvanya Vizesi

Litvanya Vizesi

 Litvanya vizesi almak için Litvanya Başkonsolosluğu ile bir kontak kurmanız gerekecek. Ancak bu kontak şahsi bir şekilde yapılmamakla birlikte mutlaka bir takım aracı kurumlar yardımıyla başvuru noktalarından güvenli bir şekilde yapılmak durumundadır. Bu sebepten dolayı da Litvanya vizesi almak için bir danışmanlık hizmeti veren firmadan vize işlemleriniz konusunda son derece detaylı bir bilgi almak durumundasınız. Vize Merkezi Ankara vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize işlemlerinizi son derece hızlı bir şekilde halletmeniz adına 7/24 çalışmakta ve Litvanya vizesi hakkında son derece tecrübeli bir vize danışmanını size yönlendirmektedir.

Litvanya ülkesine vize almakla ilgili hazırlamış olduğumuz bu yazıda Litvanya ülkesinin vize politikası hakkında bir takım bilgiler verip bu vizeye sahip olmak için yapmanız gereken bütün işlemleri tek tek açıklamaya çalıştık. Eğer ki resmi bir pasaportunuz yoksa ve geçerli bir Schengen vizesi de kullanmıyorsanız umuma mahsus pasaport sahipleri için Litvanya vizesi adına bir başvuru yapılması gerekli olacaktır. Bu durumda Litvanya ülkesinden vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bir takım işlemler biraz yorucu bir süreç itibariyle gerçekleştirilmek durumundadır. Sizlere Litvanya vizesi başlığı altında Litvanya ülkesinden alabileceğiniz vize çeşitleri ve vize işlemleri hakkında vermeye çalıştığımız bu bilgilerden çok daha fazlasına sahip olmak istiyorsanız bu konuda Vize Merkezi Ankara adlı vize firması ile iletişim kurmak sizin için son derece faydalı olacaktır.

 Litvanya Vizesi Kimlere Veriliyor?

 Litvanya vizesi kimlere veriliyor şeklinde bir başlıkla Litvanya ülkesinin hangi vize politikasını uygulamakta olduğunu ve vize alması gereken pasaportları açıkladık. Litvanya vizesi almak üzere başvuru yapması gereken pasaportlar umuma mahsus pasaport şeklinde geçen ulusal pasaportlar olacaktır. Yani kısacası bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Litvanya ülkesine bir seyahat gerçekleştirmek istedikleri zaman mutlaka bu ülkenin vermiş olduğu vize türlerinden birini tercih ederek işlem başlatmak zorundadır.

Resmi pasaportlar adı altında geçen siyah, kırmızı, gri ya da yeşil pasaportlar yani diplomatik, hususi ya da hizmet pasaportları şeklinde de tabir edebileceğimiz pasaportlar; Litvanya ülkesi için vizeden muaf tutulur. Litvanya’ya bu pasaportlarla girmek için elbette ki bir takım kurallar çerçevesinde hareket etmek gerekiyor. Bu kurallar 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü aşmamak şeklinde konulmuş olan kurallardır.

Umuma mahsus pasaportlar için bir de vize işlemi yapmaya gerek duymadan Schen vizesi kullanarak bir geçiş yapma hakkı vardır. Almanya, Fransa, Polonya ya da Macaristan gibi çeşitli Schengen bölgelerinden alınmış olan bir Schengen vizesi varsa ve bu vize hala aktif bir şekilde kullanıma açıksa bu durumda da vize işlemi yapılmadan son derece kolay bir şekilde Litvanya ülkesine giriş çıkış yapılabilir. Schengen vizeleri de 90 gün için böyle bir olanak tanıyor fakat mutlaka vizenizin hala güncel olup olmadığı konusunda gerekli olan kontrolleri yapmanızda fayda vardır.

 Litvanya Vizesi Randevu

Litvanya vizesi randevu için Litvanya başkonsolosluğunun resmi web sitesi adresi üzerinden bir başvuru gerçekleştirip vize randevusu alma talebinde bulunabilirsiniz. Ancak yapacağınız bu başvurunun Litvanya ülkesi için sadece bir vize ön başvuru formu olduğunu da unutmamanız gerekir. Çünkü daha sonra da bir başvuru formu dolduracaksınız ve bu çok daha detaylı olacak. Litvanya vize randevusu almak adına dolduracağız ön başvuru formu biraz daha yüzeysel bilgiler içererek tam olarak kim olduğunuzun belli olması adına yapılan bir uygulamadır.

Litvanya vize ön başvuru formu Litvanya başkonsolosluğuna mail adresi üzerinden gönderilerek karşılığında Litvanya vize randevusu alınır. Ve sonuç olarak Litvanya ülkesine vize işlemi başlatılmak üzere konsoloslukta yapılması gereken işlemlere geçilir. Bu noktada unutmamanız gereken en önemli şey Litvanya ülkesinin bir takım yoğunluklardan ve kural ihlallerinin olmamasından dolayı kesinlikle vize randevularını göz önünde bulundurarak işlem yaptığı olmalıdır. Yani Litvanya vize işlemlerini direkt olarak konsolosluğa ya da bir takım aracı kurumlara giderek başlatmanız mümkün olamayacak. Bu sebepten dolayı da Litvanya vize randevusu konusu son derece büyük bir önem taşır.

 Litvanya Vizesi İçin Geçerli Olan Belgeler Nelerdir?

 Litvanya vizesi için geçerli olan belgeler nelerdir konusunda aşağıdaki sıralamayı yapmak mümkün olacaktır.

 • 2 tane güncel ve biyometrik ya da vesikalık 35’e 45 mm ölçülerine sahip olan resimler
 • TC kimlik kartının ön ve arka yüzü olmak üzere çekilmiş olan fotokopisi ya da renkli taranmış çıktısı
 • Litvanya vizesi ön başvuru formu çıktısı ve talep dilekçesi
 • Litvanya seyahat belgeleri
 • Banka hesaplarının onaylı dökümleri
 • 000 Euro teminatlı yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • İl nüfus müdürlüğü tarafından imzalı ve kaşeli bir şekilde verilmiş olan ve bütün aile geçmişi içeren detaylı bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • e-devlet’ten alınması yeterli olan bir İkametgah belgesi
 • Savcılıktan onaylı ve imzalı bir şekilde alınacak olan bir iyi hal raporu
 • En az bir yıl ya da 6 ay kadar geçerliliği olan ve arka alanında Litvanya vizesinin işleneceği kadar bir alan bulunan güncel bir pasaport
 • Doktor tarafından verilmiş olan bir yurt dışı seyahat sağlık raporu
 • Mal varlığınız olduğuna dair Litvanya ülkesini bilgilendirmek adına araç ruhsatı ya da ev tapusu gibi belgeler

Litvanya vizesi almak için yukarıda sıralamış olduğumuz bütün bu belgelerin geçerli olabilmesi adına gerekli olan kontroller Vize Merkezi Ankara vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları tarafından yapılacaktır. Aynı zamanda vize merkezi Ankara sizin için Litvanya seyahat belgeleri şeklinde geçen belgeleri de hazırlayabilir. Bu belgelerin de ne olduğuna göz atacak olursak Litvanya ülkesinde konaklama yapmak durumunda olduğunuz otelin açık adresinin geçtiği ve giriş ve çıkış tarihlerimizin de belli olduğu, ödemesi önceden yapılmış olan bir otel rezervasyonu olacaktır. Bununla birlikte bir de seyahat belgeleri arasında Litvanya gidiş ve dönüş şeklinde alınmış olan bir uçak bileti söz konusu olacaktır.

Bu belgelerin yanı sıra seyahat sağlık sigortası için de Vize Merkezi Ankara vize danışmanınız sizlere yardımcı olabilir. Bu konuda Litvanya ülkesini bu seyahatin gerçekleşeceği konusunda ve seyahat sona erdiğinde de ülkemize geri döneceğinizle ilgili bilgilendirmiş ve bu durumu kanıtlamış oluyorsunuz.

 Litvanya vizesi için gerekli olan evraklar tamamen hiçbir eksik olmadan Litvanya büyükelçiliğine teslim edilmek durumundadır. Bu teslimat yapıldıktan hemen sonra Litvanya Büyükelçiliği vize işleri birimi hakkınızda derin araştırmalara girecek ve Litvanya vize evraklarınızın başvuru belgelerine göre uyumlu olup olmadığı konusunda da bir takım araştırmalarda bulunacaktır. Bu işlemin sonucu olarak Litvanya vizesinin verilip verilmeyecek konusunda bir karara bağlanıp turist adaylarına haber verilecektir.

 Litvanya Vize Ücretleri 2023

Litvanya vize ücretleri 2023 için yaptığınız araştırmalarda Litvanya vize çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Zira bu ücretlendirme Litvanya seyahatinizin tipine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Litvanya vize ücretleri ile ilgili çok daha detaylı bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız Vize Merkezi Ankara Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanınız ile özel bir görüşme yaparak durumunuza bağlı bir değerlendirme talep edebilirsiniz.