İngiltere Vizesi

Anasayfa İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

Birleşik Krallık, Avrupa’da en çok ziyaret edilen ülke konumundadır. Pek çok kişi İngilizce dilini daha iyi öğrenebilmek amacıyla ülke ziyaretlerini yapma ihtiyacı duyuyor. Ülkemizde yeterli bir dil eğitim seviyesi olmadığından dolayı birçok öğrenci tarafından dil eğitimi almak amacıyla İngiltere vizesi alma ihtiyacı söz konusu oluyor. İngiltere dil okulları sayesinde daha güzel bir eğitim imkanlarından yararlanılmaktadır. İngiltere vizesi almak için istenen bazı prosedürler bulunurken, harfi harfiyen uygulamanız halinde İngiltere’ye uçuş yapmaya başlayabilirsiniz. İngiltere’ye gitmenize Vize merkezi Ankara olarak yardımcı oluyor ve vize işlemlerinin daha pratik şekilde alınmasını sağlıyoruz.

İngiltere Vizesi Başvuru Formu

Başvuru işlemlerinizi İngiltere Büyükelçiliğine online olarak kolayca yapabilirsiniz. Bu sayede İngiltere ülkesine de seyahatlerinizi sıkıntısız gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Vize başvuru formunda yer alan bilgileri tek tek doldurmalısınız. Fakat vize formu İngilizce şekilde olduğundan dolayı doğal olarak sizlerde başvuru formuna kendinizle ilgili bilgileri girerken de İngilizce şekilde yazmanız gerekir. Yeterli bir İngilizce dil seviyesinde olmayanlar haliyle zorluk yaşamaya başlar. İşte tam bu esnada yetkili kurumumuz vize Merkezi Ankara farkıyla vize başvuru formu doldurmanızı sorunsuzca yapabileceksiniz. Çünkü kadromuzda işin ehli olan ve yabancı dil bilgisine sahip olan kişiler yer aldığından dolayı sizin yerinize vize form doldurma yapmaktayız. İngiltere vize başvuru formu doldurup çok geciktirmeden direkt olarak yetkili makama iletmelisiniz.

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere vize randevusu nereden alındığını bilmiyor olabilirsiniz. Bu konuda tam bir bilgiye sahip olmadığınızdan dolayı vize randevusu nereden alınır olduğunu merak edebilirsiniz. İngiltere vize randevusu almak için Konsolosluk sayfasını ziyaret edin. Randevu esnasında hem yeri hem de türü seçilmelidir. Ayrıca randevu esnasında seyahat severlerin sisteme randevu tarihini de girmeleri gerekmektedir. Seyahat tarihine en uygun zaman dilimi için randevu talep etmelidir. İngiltere vize randevusu aldıktan sonra yetkili makamda en fazla 1-2 gün süre zarfında randevunuzu onaylamaya başlar.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere seyahat edecek olanlar için vize ücreti yatırılmalıdır. Seyahat tarihinden kısa bir süre önce vize ücreti yetkili makama iletilmelidir. Seyahat tarihini geciktirirseniz o zaman ne yazık ki vizeniz olumsuz şekilde sonuçlanmaya başlayacak olduğunu unutmayın. Bu nedenle vizenize yeterli hassasiyeti göstererek zamanda ödeme ve başvuru yapmalısınız. İngiltere yolcusu olacak kişiler için işin mali durumu da fazlasıyla merak konusu haline gelir. İngiltere vize ücreti için ne kadar ödeme yapılacak olduğunu öğrenmek isterler. İngiltere Büyükelçiliği tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda vize harç bedeli kesinleştirilmiştir. Buna göre 128 dolardan 1098 dolara kadar ödeme çıkabiliyor. Vize ücret bedellerinin değişken olmasının sebebi vize geçerlilik süresi diyebiliriz. İngiltere’ye ne kadar süre ile gidecekseniz ödeyecek olduğunuz tutar değişebiliyor.

İngiltere Vizesi İçin Hesapta Kaç Para Olmalı?

Bankanızda yeterli bir bakiyenin olması, İngiltere ülkesine engelsiz girebilmeniz açısından büyük önem taşımaktadır. İngiltere Büyükelçiliği tarafından Türkiye’den Birleşik Krallığa gidecek olanların ne kadar hesaplarında para olması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre yetkili makamın istediğine göre bankanızda olması gereken en az tutar 11 bin TL olmalıdır. Eğer banka hesabınızda 11 bin TL altında bir rakam varsa o zaman İngiltere Konsolosluğu tarafından sıkıntı olarak görülür ve vizeniz geçerli sayılmaz.

İngiltere Kimlere Vize Vermez?

İngiltere Konsolosluğu tarafından kimlere vize verilir konusu kadar kimlere verilmez şeklinde de pek çok sorular gelebiliyor. Vize merkezi Ankara ekibi olarak her konuda olduğu gibi bu konuyla alakalı bilgilendirme de yapmak istemekteyiz. İngiltere kimlere vize vermez incelemesi yapıldığı zaman maddi durumu yeterli olmayan kişilere vize çıkmaz. Özellikle vize başvuru esnasında bankanızdaki bakiye durumu yetkili makam tarafından denetim altına alınır. Aynı zamanda bir başka vizeden yararlanamayacak olanların vize ücretini yatırmayan, vize geciktiren ya da eksik belge yollayanlar diyebiliriz.

Davetiye İle İngiltere Vizesi Almak Kolay Mı?

Davetiye ile vize almak kolay mı? diye düşünebilirsiniz. Vize kurallara en uygun ve bir o kadar da eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra davetiye alması bir adım öne çıkarmaya neden olur. Çünkü vize doğru evrak hazırlama yaptıktan sonra davetiyenizin olması yetkili makam tarafından daha olumlu görülmektedir. Bu nedenle davetiyenin olması işinizi daha kolay hale getirmek açısından önemlidir. Fakat her ne kadar davetiyeniz olmasa bile Vize Merkezi Ankara olarak kolay şekilde vize alabilmeniz için tüm profesyonelliğimizi ortaya koymaya devam ediyoruz. Şimdiye denk sayısız vatandaşlarımızın İngiltere ve diğer pek çok ülkelere kolayca seyahat yapmalarına yardımcı olmanın gururunu yaşıyoruz. Eğer sizlerde bu hizmetlerimizden yararlanmayı düşünüyorsanız ister ofisimize gelerek isterseniz de gelmeden tüm vize hazırlık ve daha sonraki takip süreçlerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizenin çıkması için süre en az 3 en fazla 12 haftayı bulabilir. Vizenizi bir an önce almak istiyor ve bunun için geçerli bir sebep sunduğunuz zaman 1 günde almanız bile mümkündür. Ayrıca bunlara ek olarak bir başka önem arz eden hususlardan biri seyahatinde en uygun vize türünü seçmeye dikkat edin. Çünkü bazı vatandaşlarımız bu esnada unutabiliyor yahut hataya düşerek farklı bir vize türü seçebiliyor.

İngiltere Vizesi Neden Reddedilir?

Vizeniz ile ilgili red aldıysanız bunun neden olduğunu sorgulayabilirsiniz. Ne yazık ki seyahat yapacak olan vatandaşlarımız yolladıkları vizelerin eksik olmasından dolayı İngiltere vize reddi ile karşı karşıya kalabiliyor. Eğer bu gibi olumsuz durumları yaşamak istemiyor ve vizeniz bir an önce çıksın istiyorsanız o zaman eksik olmayacak şekilde evrak yollamalısınız. Tüm evrak hazırlığı ve aynı zamanda en son kontrolleri yapan deneyimli ekibimizin bu konuda kapısını çalabilirsiniz.

İngiltere Vize Sorgulama

İngiltere vizenizin nasıl olduğunu, olumlu mu yoksa red mi alacak olduğunu merak edebilirsiniz. Bu sebepten dolayı dilerseniz vizeniz ile ilgili süreci yakından takip edebilirsiniz. Bu nasıl olacak diyorsanız hemen yetkili firmamızın sayfasına gelerek İngiltere vize sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayede vizenin en son durumunun ne olduğu hakkında fikir sahibi olmaya başlayabilirsiniz. Tabi vize sorgulama yapacak olanların pasaport numarası ve barkod numarasını sisteme girerek sorgulama yapmaları gerekir.

İngiltere Vizesi Türleri Nelerdir?

Pek çok farklı şekilde ülke seyahatleri yapmanız mümkündür. Çünkü her bir vatandaşın ülkelere gidiş amaçları birbirinden farklı şekilde olabilmektedir. İşte amaçlar farklılaştığından dolayı bu durumda vize başvuru sürecinde vize türü tercihini yapmanıza kalıyor. İngiltere vizesi türleri nelerdir? şeklinde bir inceleme yapıldığında şu şekilde bir sıralama yapmaya başlayabiliriz:

  • Ticari vize
  • Turistik vize
  • Aile ve arkadaş vize
  • Öğrenci vize

Tüm bu vize türleri arasında amacınıza göre seçim yapabilir ve ona göre başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Danışmanlık Şirketi

İngiltere vizesinin olumlu olması için İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen kurumları seçmeniz önemlidir. Çünkü hem olumlu olur hem de daha hızlı şekilde vize çıkmaya başlar. Böylelikle haftalarca beklemek zorunda kalmamış olursunuz. İngiltere vizesi danışmanlık şirketi arasında yer alan güvenilir kurumumuz vize merkezi Ankara sayfamızda yer alabilirsiniz. Böylelikle vize takip ve işlemlerini yapmamızı sağlayabilirsiniz.