Danimarka Vizesi

Anasayfa Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi

Danimarka vize başvurularını Danimarka konsoloslukları onaylamaktadır. Danimarka konsolosluğunda yaşanan yoğunluk sebebi ile direkt başvuru kabul etmemektedir. Danimarka konsoloslukları yetkili olarak belirlediği başvuru merkezleri bulunmaktadır. Bu başvuru merkezleri aracılığı ile başvuru kabul edilmektedir. Vize başvurularında başvuru merkezleri tüm süreci en başından en sonuna kadar takip etmektedir.

Vize başvuru merkezleri arasında olan Vize Merkezi Ankara tüm süreci en başından takip etmeye başlayacaktır. Ve neticelendirilecektir. Özellikle bu başvuru merkezlerinde tüm süreç daha hızlı akmaktadır. Çünkü vize işlemleri bir bürokrasi işidir. Kâğıt evrak işidir. Bu anlamda tecrübeli firmalar ile çalışmak vize sürecini hızlandırılacaktır. Başvuru merkezleri arasında kararsız kaldığınız zaman daha öncesinde vize çıkarmış kişilere bakınız. Onların memnuniyeti size referans oluşturacaktır. En büyük kıstas daha önce vize almış olan müşteriler olacaktır.

TC Vatandaşları Danimarka Vizesinden Muaf Mı?

TC vatandaşları Danimarka vizesinden muaf mıdır? Hayır, TC vatandaşları Danimarka için seyahat yapmak istiyorlar ise Danimarka vizesi almak zorundadır. Danimarka vizesi almak isteyen kişiler hangi pasaporta sahip olduğu oldukça önemlidir. Çünkü ülkemizde dört farklı pasaport bulunmaktadır. Bu pasaportlar kişinin kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Genellikle bordo pasaport sahibi olan kişiler umumi pasaport almaktadır. Ve bu pasaporta sahip kişiler vize almak zorundadır. Ama ülkemizde siyah yeşil ve gri renkli pasaportları olan kişiler 90 günü aşmayacak ziyaretler için vize alması zorunlu değildir.

Danimarka Vize Ücretleri

Danimarka vize ücretleri kişilerin seyahat amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Bu anlamda net bir rakamdan bahsetmek doğru olmayacaktır. Çünkü kişiler farklı gerekçeler ile seyahat etmektedir. Bu seyahat amaçlarına uygun olarak vize verilmektedir. Bu vizeler farklılık gösterdiği gibi bu vizelere ödenen ücretler de de farklılık olmaktadır. Aynı zamanda kişinin gittiği ülkede kaç gün kalacağı da vize ücretlerini farklılaştıran etmenlerden bir tanesidir. Ülkeye kaç kere girip çıktığı da vize ücretlerinde farklılıklara sebep olmaktadır. En doğru rakam için başvuru merkeziniz ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

Danimarka Vize Randevusu

Danimarka vize randevusunu internet ortamından alınmaktadır. İnternet ortamından alacağınız randevu esnasında doldurmanız gereken bir başvuru formu bulunmaktadır. Bu formun eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekmektedir.

Danimarka vize randevusu almadan önce pasaport almanız gerekmektedir. Pasaport ülkemizde verme yetkisi olan kurum nüfus müdürlüğüdür. Nüfus müdürlüğü tarafından pasaport işlemleriniz için öncelikli olarak internet sitesinden randevu almanız gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra gerekli olan evraklar ile birlikte nüfus müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. Ülkemizde kullanım amacına göre pasaport çıkarılmaktadır. Ülkemizde verilen pasaport türleri:

 • Diplomatik siyah renkli pasaporttur. 28 sayfalık pasaport türüdür. Bu pasaport devlet görevlileri siyasi amaçlı gezilerde kullanmak için çıkarmaktadır.
 • Hususi pasaportlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu pasaportlar yeşil renklidir. Ve 30 sayfadan oluşmaktadır.
 • Hizmet damgalı pasaportlar gri renkli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu pasaport da toplamda 30 sayfadan oluşmaktadır.
 • Umuma mahsus pasaportlar renk olarak bordo renkli pasaportlardır. Bu pasaportlar toplamda 38 sayfadan oluşmaktadır.

Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka başvuru formu Danimarka konsolosluğu tarafından oluşturulmuştur. İnternet sitesinden bu başvuru formunu indirerek gerekli yerleri doldurabilirsiniz. Yada online platform aracılığı ile de bu evrakı doldurmanız mümkündür. Online kanal aracılığı ile doldurduğunuzda ekstra olarak sisteme yüklenmesi gereken belgeler olmaktadır. Bu belgelerde nüfus cüzdanı ve pasaportun ilk sayfasının taratılarak yükletilmesi gerekmektedir.

Danimarka Online Başvuru Formu Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Danimarka online başvuru formu hakkında dikkat edilmesi gereken en büyük husus bilgilerin doğru olmasıdır. Sizden istenen tüm bilgiler doldurulması gerekmektedir. Burada vereceğiniz her beyan gerçeği yansıtmak zorundadır. Çünkü eğer ki yanlış bir beyan içeriyorsa başvuru ret cevabı alabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak adına başvuru formunu doldururken dikkatli olmak da oldukça faydalı olacaktır. Dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Vize başvurusunda bulunurken en önemli husus vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Sizinle alakalı birçok belge istenecektir. Bu belgeler arasında sizden istenen size ait bilgiler. Mesleğiniz adresiniz aklınıza gelebilecek birçok bilgi istenecektir.
 • Pasaport kullanım amacınıza uygun çıkarmanız gerekmektedir. Çünkü ülkemizde dört çeşit pasaport bulunmaktadır. Burada sizin kullanımınıza uygun pasaport çıkarmanız gerekmektedir. Bu pasaportun güncel olması yani son kullanım tarihinin bitmesine süre olması gerekmektedir. Yani seyahat tarihiniz bittikten sonra 2 ay daha kullanım süreniz olması gerekmektedir.
 • Pasaportunuz borda pasaport ise bu pasaport toplam 38 sayfadan oluşmaktadır. Bu sayfalar siz ülkeye giriş çıkış yaptığınız zaman sayfalar işlenmektedir. Kişinin son seyahatten sonra en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Kişinin vermiş olduğu beyanların hepsi doğru ve gerçeği yansıtması gerekmektedir. Eksik ve yanlış bilgiler içermesi durumunda başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir.
 • Başvuru yapan kişinin eğer ki daha öncesinde vize almamış biri ise biometrik veri vermesi gerekmektedir. Biometrik veri kişinin on parmak izinin alınmasıdır. Kişi on parmak izini konsoloslukta vermesi gerekmektedir.
 • Başvuru yapan kişi biometrik resim vermesi gerekmektedir. Biometrik resim koşullara uygun olarak çekilmelidir. Arka fonunun beyaz olması gerekmektedir.

Yukarıda sayılan dikkat edilmesi gereken hususlar çok önemlidir. Ülkemizde toplamda 81 il bulunmaktadır. Bu illerin hepsinde Danimarka vize başvurusu bulunmaktadır. Bu anlamda da başvuruların daha hızlı ilerlemesi adına başvuru merkezleri süreci yönetmektedir. Kişi hangi bölgede ikametgâh ediyorsa en yakın bölgeye başvuru yapabilecektir. Kişi Çorum’da oturuyorsa mesela Ankara konsolosluğuna başvurusu iletilecektir. Denizli’de oturuyorsa İzmir konsolosluğuna başvuru da bulunabilecektir. Yakın bölgelere göre başvuru alınmaktadır. Ankara, İstanbul ve İzmir konsoloslukları bulunmaktadır.

Danimarka Vize Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Danimarka ülkesine seyahat etmek için başvurduğunuz zaman teslim etmeniz gereken evraklar bulunmaktadır. Online randevu aldığınız da bu evraklar size mail olarak atılacaktır. Danimarka başvurusu için gerekli evraklar:

 • Danimarka internet sitesinden ulaşacağınız vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması başvurunun onaylanması açısından en önemli kriterdir.
 • Kişinin son kullanım tarihinin bitmemiş olması gereken bir pasaporta ihtiyacı bulunmaktadır. Bu pasaport da kişi kullanım amacına uygun olarak çıkarılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise kişinin seyahat dönüşünden itibaren pasaport geçerlilik süresinin iki ay daha devam etmesi gerekmektedir. Ayrıca vize defterinin son iki sayfasının da boş olması gerekmektedir.
 • Danimarka vize ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir. Vize ücreti seyahat etme gerekçenize göre farklılık göstermektedir. Turistik amaçlı gidiyorsanız farklı bir vize ücreti iş için gidiyorsanız farklı bir vize ücreti ödemeniz muhtemeldir. Vize ücretleri ile alakalı en sağlıklı bilgiye başvuru merkezleriniz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
 • Seyahat sağlık sigortası oldukça önemlidir. Kişinin seyahat etmeden önce bu miktarı bankaya yatırması gerekmektedir. Buna yatırdığına dair dekontu da evrakların içerisine eklemesi gerekmektedir.
 • Mali belge kişinin göstermesi gereken teminattır. Danimarka gezisi için bu gezinin masraflarını karşılayabildiğini gösteren belge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda sayılan belgeler genel olarak talep edilen belgelerdir. Danimarka konsolosluğu ekstra olarak belge de talep edebilmektedir.