İrlanda Vizesi

Anasayfa İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesi

İrlanda vizesi almak isteyen Türk vatandaşları için Vize Merkezi Ankara vize için gerekli olan tüm işlemlerde oldukça faydalı olacaktır. Bu yazımızda İrlanda vizesi almak için neler gerekli? İrlanda vize randevusu nasıl alınır? İrlanda vize başvurusu nerelere yapılır? İrlanda Türklere vize istiyor mu? İrlanda’ya nasıl gidilir? İrlanda’ya ne tür vizeler veriliyor? İrlanda vizesi ile hangi ülkelere gidilir? Ya da İrlanda vize ücretleri ne kadar? Gibi konuları ele aldık.

İrlanda vizesi ile ilgili olarak merak ettiğiniz her şey ve bilmeniz gereken her bir detay bu konuda yüksek tecrübe sahibi olan Vize Merkezi Ankara vize danışmanlık merkezi temsilcileri tarafından sizlere aktarılacaktır. İrlanda vizesi hakkında en sık sorulan sorularla ilgili hem de Vize Merkezi Ankara’nın sizler için yapabileceği her konu il ilgili bir takım bilgiler vermek adına hazırlamış olduğumuz bu yazımıza İrlanda vize istiyor mu? Şeklinde sorulan ve pek çok kişi tarafından merak edilen bir konuyu açıklamakla başlayabiliriz.

İrlanda Türklere Vize İstiyor Mu?

İrlanda Türklere vize istiyor mu? Konusu ile ilgili olarak İrlanda ülkesine herhangi bir amaçla ziyarette bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almasının zorunlu olduğunu belirterek söze başlayabiliriz.

İrlanda’ya gitmek için İrlanda hükümeti tarafından istenen bir takım kriterler söz konusu olacaktır. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, İrlanda hükümetinin belirlemiş olduğu bir takım evrakları temin etmek şartıyla bu ülkeye ziyarette bulunabilir. Aynı zamanda bu ülke ile Türkiye arasında bir takım diplomatik görüşmeler nedeniyle gitmesi gereken kişiler için de görevlendirme hususuna göre değişkenlik gösteren bazı durumlar söz konusu olabilir.

İrlanda Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

İrlanda vizesi ile hangi ülkelere seyahat edilebilir diye soracak olursanız İrlanda Schengen vizesi almayı tercih etmenizi tavsiye ederiz. İrlanda Schengen vizesi kapsamında: İspanya, İtalya, Portekiz, Almanya, Estonya, Fransa, Lüksemburg, Çek Cumhuriyeti, İzlanda, Letonya, Macaristan, Norveç, Polonya, Yunanistan, Estonya, Slovakya ya da Slovenya ülkelerine giriş çıkış yapılabilir.

İrlanda Schengen vizesi ile yukarıda adı geçen ülkelere giriş çıkış yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına bu noktada önemli bir bilgi verecek olursak, bu vizeyi ilk olarak İrlanda’ya gitmek için kullanmaları gerektiğini de belirtmemiz gerekli olacaktır. Yani bu ülkelere geçiş yapmak için önce İrlanda ülkesini ziyaret etme şartı vardır.

İrlanda Schengen vizesi hakkında vermemiz gereken bir diğer önemli bilgi ise İrlanda Shengen çoklu giriş vizesi ile ilgili olacaktır. İrlanda Schengen çoklu vize alacak olan Türk vatandaşlar önce İrlanda’ya gitme şartıyla, İrlanda Schengen kapsamı içerisinde değerlendirilen diğer ülkelere geçtikten sonra tekrar İrlanda’ya dönüş yapma hakkına da sahip olur.

İrlanda Schengen vizesi almak için gerekli olan evraklar ve İrlanda Schengen vize ücretleri konusu ile ilgili en güncel ve detaylı bilgiyi Vize Merkezi Ankara vize danışmanlık hizmetleri temsilcileri ile bağlantı kurarak edinebilirsiniz.

İrlanda Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İrlanda vize başvurusu nereden yapılır konusuna gelecek olursak, bu ülkeye gitmek için ihtiyacınız olan her tür vize işlemi için en başta bir vize randevusu almanız gerekir.

İrlanda vize randevusu almak için Vize Merkezi Ankara vize danışmanlık hizmetleri size yardımcı olacak ve sizin için bir vize randevusu alacaktır. İrlanda vize randevusu almak için İrlanda hükümetine ait olan web sitesi adresine giriş yaparak, vize işlemleri bölümünden bir vize randevusu kaydı oluşturabilirsiniz.

İrlanda vize başvuru formu doldurmak için İrlanda’ya vize veren vize başvuru merkezleri ya da seyahat acentelerine başvurabilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat etmeniz ve araştırmanız gereken en önemli konu, başvuru yapacağınız vize başvuru merkezinin İrlanda hükümeti tarafından bir yetki sahibi edilmiş bir vize başvuru merkezi ya da seyahat acentesi olmasıdır. Bu araştırmayı yaparken de Vize Merkezi Ankara her zaman için yanınızda olacaktır.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda vizesi nasıl alınır? Yollarını araştırırken bu vizeyi almanın en kolay yollarını bize mutlaka bir vize danışmanlık merkezi gösterecektir. Çünkü böyle bir durum içerisindeyken evrak hazırlama süreci son derece sıkıcı ve son derece koşturmalı bir dönem olabilir. Vize Merkezi Ankara bir vize danışmanlık hizmetleri merkezi olarak sizlere İrlanda vizesi evrakları hazırlamak konusunda yardımcı olurken bir takım evraklarınızı da kendisi temin edebilir. Bu durum İrlanda vizesi alma aşamasında size son derece büyük bir fayda sağlar.

İrlanda vizesi almak için başvuru yaptığınız noktadan bir İrlanda vize başvuru formu doldurarak bize işlemlerinizin başlamasını sağlayabilirsiniz. Başvuru sürecinizi başarıyla tamamladıktan hemen sonra vizeniz hazırlanmaya başlayacaktır. İrlanda vizesi kaç günde çıkar? Diye sorulan sorulara yanıt verecek olursak İrlanda vizesi en kolay ve en hızlı şekilde çıkması için evraklarınızı tam ve hiçbir sorun yaşamadan hazır etmeniz gerekli olacaktır. İrlanda vize işlemleri yaklaşık bir hafta on gün içinde hazırlanmış olur. Bu konu ile ilgili Vize Merkezi Ankara gibi bir profesyonel destek alabileceğiniz vize danışmanlık hizmetleri verecek olan merkezlerden yararlanmak İrlanda vize işlemlerinizi son derece hızlı bir şekilde hallolmasına olanak tanır.

İrlanda Vize İşlemleri İçin Hangi Evraklar Gerekli?

 İrlanda vize işlemleri için hangi evraklar gerekli sorusuna da en güncel şekilde yanıt verecek olursak şunları söylemek mümkün olacaktır.

 • Güncel bir pasaport.
 • 2 adet güncel fotoğraf.
 • Tam vukuatlı ve ıslak imzalı nüfus kayıt örneği.
 • Bankadan onaylanmış bir şekilde banka hesap cüzdanı.
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi.
 • Herhangi bir mal varlığı olduğunu gösteren evrak.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Kişinin seyahat edebileceğine dair bir sağlık raporu.
 • İrlanda uçak bileti.
 • Kalınacak olan otel için bir rezervasyon.
 • İmza beyannamesini fotokopisi.
 • Bu ülkeye ticaret yapmak amacıyla giden kişiler için ticaret sicil belgesi.

 İrlanda vizesi için gerekli olan evraklar arasında yer alan yukarıda sözü edilen her tür belge son derece büyük bir önem taşır. Bu belgelerin bir tanesi bile eksik olsa İrlanda vizesi almak konusunda oldukça büyük sorunlar yaşanabilir. Vize Merkezi Ankara vize danışmanlık hizmetleri temsilcileri bu aşamada da vizenizin bir an önce çıkması için sizi yönlendirecek ve her bir detay ile ayrı ayrı ilgilenecektir. Dilerseniz uçak bileti otel rezervasyonu ya da sağlık raporu ve sağlık sigortası gibi bir takım evrakları sizler için hazırlayabilir.

İrlanda vizesi alma aşamasında gerekli olan söz konusu evrakların içerisinde yer alan pasaport, mutlaka İrlanda’dan döneceğiz tarihten itibaren en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport olmalıdır. Bu vize başvurusu sırasında temin edeceğiniz fotoğrafın da mutlaka güncel bir fotoğraf olmasına özen göstermeniz de büyük fayda vardır. Yani İrlanda’ya gideceğiniz tarihlerdeki görüntünüzle vize başvurusu sırasında sunmuş olduğunuz fotoğrafın birbirini tutması aranan özellikler arasında çok büyük bir önem taşır. Aynı zamanda bu fotoğrafın beyaz son üzerinde ve biyometrik bir şekilde çekilmiş olması gereken vesikalık bir fotoğraf olmasını da belirtmemiz gerekli olacaktır. Bütün bunların yanı sıra İrlanda vizesi için hesapta ne kadar para olmalı? Gibi bir takım sorularınızın cevabına en güncel cevabı her zaman için Vize Hizmetleri Ankara vize danışmanlık hizmetlerinin tecrübeli temsilcileri verecektir.