Dubai Vizesi

Anasayfa Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai vize başvurularını Birleşik Arap Emirlikleri konsolosluğuna yapabilirsiniz. Herhangi bir yoğunluk oluşması adına artık konsolosluklar direkt başvuru kabul etmemektedir. Bunun yerine konsoloslukların belirlemiş olduğu başvuru merkezleri bulunmaktadır. Bu başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurunda bulunabilirsiniz. Bu başvuru merkezlerini direkt konsolosluk belirlemektedir. Bu anlamda gayet güvenilir birimlerdir. Birçok konsolosluk arasında karar vermek bazen zor olacaktır. Bunlar arasında karar verirken daha öncesinde vize almış kişilerin memnuniyetlerine bakarak karar verebilirsiniz.

Dubai ülke olarak oldukça fazla sayıda turist giden bir ülkedir. Bu anlamda turistik amaçlı seyahatlerde yoğun vize talebi oluşmaktadır. Başvurunuzun hızlı olarak sonuçlanması bu başvuru merkezinin işini ciddiye alması ve işlemleri hızlı yapmasına bağlıdır. Vize merkezi Ankara sadece Dubai ülkesi için değil tüm ülkelere ait vizelerin çıkarılmasında size yardımcı olacaktır.

TC Vatandaşları Dubai Vizesinden Muaf Mı?

TC vatandaşları Dubai vizesinden muaf mı? Hayır, muaf değildir. Ülkemizde çok fazla sayıda turist Dubai ülkesine tatile gitmektedir. 90 günden az kısa süreli seyahatler oldukça talep görmektedir. Ülkemizde de yıl içerisinde binlerce uçuş ve seyahat planlanmaktadır. Bu uçuşların geneli turistik amaçlı uçuş ve seyahatlerdir. Ama kişi Dubai ülkesine gitmek istiyorsa vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücretleri ile ilgili olarak tek bir rakamdan bahsetmek doğru olmayacaktır. Vize ücretleri birbirinden oldukça farklılık göstermektedir. Bu anlamda vize ücretlerini etkileyen etmenlere bakmak gerekirse ilk önce kişinin seyahat gerekçesine bakmak gerekecektir. Çünkü seyahat gerekçesine göre vizeler farklılaşmaktadır. Bu farklılaşma vize ücretlerine de yansımaktadır.

Dubai vize ücretlerinde ülkeye kaç kere giriş çıkış yapacağınızda oldukça önemlidir. Tek giriş ve çıkış yapacaksanız daha uygun bir ücret karşınıza çıkacaktır. Çoklu giriş çıkışlarda ise ücret daha fazla artmaktadır. Aynı zamanda ülkede kıs süreli mi uzun süreli olarak mı kalacağınızda fiyatı etkileyen diğer etmenler arasında da sayılmaktadır. Daha net bir bilgi size başvuru merkeziniz aracılığı ile verilecektir.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize randevusunu online kanallar aracılığı ile almanız mümkündür. Hatta ilk başta yapmanız gereken durum internet ortamından randevu almak olacaktır. Başvuru merkezleri sayfasından alacağınız randevu ile birlikte size gerekli olan evraklar teslim edilecektir. Bu anlamda ilk başta online randevu alma işleminiz gerçekleştirilecektir. Daha sonrasında ise gerekli olan evrakları toparlayarak aldığınız gün ve saatte başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Daha öncesinde Dubai vizesi almış ve çıkarmış biriyseniz başvuru merkezlerinize evraklarınızı posta yolu ile de göndermeniz mümkündür.

Dubai vizesi randevusu ve vizesi ilk defa çıkaracak iseniz ise şahsi olarak evrakları teslim etmeniz gerekmektedir. Çünkü ilk defa vize alacak kişiden biometrik veri alınması gerekmektedir. Biometrik veri kişinin on parmak izinin alınması şeklinde yapılmaktadır.

Dubai vizesi için TC vatandaşları vize çıkarmak zorundadır. Evrakların eksiksiz olarak tamamlanması durumunda süreç daha hızlı ilerleyecektir Ortalama 7 ve 15 gün içerisinde de başvurunuz onaylanmış olacaktır.

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai başvuru formu Dubai başvuru merkezleri aracılığı ile bu forma ulaşabilirsiniz. Randevu talep ettiğiniz de doldurmanız gereken evrakların başında gelmektedir. Kişi ve seyahat amacı ile alakalı olarak bu formun içeriğinin eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekmektedir. Yanlış bir beyan sebebi ile vizenin onaylanmaması durumu ile karşılaşmamak adına bu form özenli doldurulmalıdır.

Dubai vize başvuru formunun içeriği seyahat edecek kişi ile alakalı birçok veri istenmektedir. Bu veriler ile alakalı olarak hatırlamadığınız bir durum olması durumunda yanlış beyan girmemek adına hemen giriş yapmayınız.İstenen bilgilerin doğruluğundan emin olduğunuz takdirde giriş yaptırınız.

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Dubai vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktaları gözden geçirerek Dubai vize sürecini en kısa sürede tamamlamanız mümkün olacaktır. Vize çıkarmak isteyen kişinin kendisinin vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Bu başvuruyu kişinin kendi dışında herhangi birinin yapması mümkün değildir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

 • Pasaport kişinin uygun pasaportunun olması gerekmektedir. En önemli kriterlerin başında bu durum gelmektedir. Kişinin seyahat etme amacına uygun olarak çıkartmış olduğu bir pasaport bulunması gerekmektedir. Kişilerin genellikle çıkardığı pasaport bordo pasaport olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu pasaport turistik amaçlı gezilerde kullanılabilecek pasaportlardır. Ve vize alınması gerekmektedir.
 • Pasaport süresinin geçmemiş olması gerekmektedir. Ülkemizde pasaportlar belli periyotlarda kullanabilmek için çıkarabilmektedir. Kişinin seyahat dönüşünden sonra iki ay daha kullanabileceği pasaport süresi olması gerekmektedir. Pasaport sayfalarına her ülkeye giriş çıkış işleminde işlem yapılmaktadır. Son iki sayfasının da boş olması gerekmektedir.
 • Kişinin kimlik belgesinin olması gerekmektedir. Herhangi bir suçtan dolayı yurt dışına çıkma yasağı olmamalıdır.
 • Kurallara uygun olarak çekilmiş biometrik resim olması gerekmektedir. Bu resim uygun ölçülerde çekilmelidir. Aynı zamanda arka fonunun beyaz olması gerekmektedir. Ülkemiz de biometrik resim uygulamasına yeni kimlik kartları ile geçiş yapılmıştır.
 • Kişi yurt dışına seyahat maksatlı gidiyor ise kişinin mali durumunun bu seyahat giderlerini karşılayabilecek düzeyde olduğunu gösterir bir mali belgeye ihtiyaç duyulmaktadır. Genellikle kişiler bu tarz seyahatler için teminat göstermek durumundadır.
 • Biometrik veri girilmiş olması gerekmektedir. Bu biometrik veri kişinin on parmak izinin alınması anlamına gelmektedir. Daha öncesinde vize almış kişiler de bu veri için koşul aranmaz iken ilk defa alacaklar için bu nokta önemli bir noktadır.

Yukarıda sıralandırdığımız her madde dikkat edilmesi gereken önemli noktalardır. Herhangi bir sıkıntı oluşması durumunda başvuru merkeziniz sizi uyaracaktır.

Dubai Vize Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Dubai ülkesine seyahat etmek için başvurduğunuz zaman teslim etmeniz gereken evraklar bulunmaktadır. Online randevu aldığınız da bu evraklar size mail olarak atılacaktır. Dubai başvurusu için gerekli evraklar:

 • Vize başvuru belgesinin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Bu belgede size sorulan her soru doğru olmak durumundadır. Yanlış beyan içermemesi gerekmemektedir.
 • Pasaport uygun pasaportunuz olması gerekmektedir. Pasaportun yırtık sayfasının olmaması ve son kullanma tarihinin de bitmemiş olması gerekmektedir.
 • Biometrik olarak çekilmiş iki adet fotoğraf olması gerekmektedir. Bu özellikle konsolosluğun sizden istediği ölçü ve boyutta olması gerekmektedir.Arka fonunun beyaz olması gerekmektedir.
 • Kişinin kimlik kartının hem aslı hem de fotokopisi başvuru evraklarının arasında bulunması gereken evraklar arasındadır.
 • Vize harç ücreti bu harç ücreti ödediğinize dair banka dekontu olması gerekmektedir. Ne kadar tutar ödeyeceğiniz vize başvuru merkezleri aracılığı ile size iletilecektir.
 • Seyahat sağlık sigortasının yatırıldığına dair dekont. Bu kişinin seyahat etmeden önce yaptırması gereken zorunlu sigorta olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği bu nüfus müdürlüklerinden de imzalı ve kaşeli olarak alınabileceği gibi aynı zamanda e devlet üzerinden de barkotlu olarak da alınması mümkündür.
 • Kişinin aktif olarak kullandığı banka hesap hareketlerini gösterir belge olması gerekmektedir. Bu belgeyi ilgili olan bankadan kaşe ve imzalı şekilde temiz edebilirsiniz.

Bu belgelere ek olarak konsolosluk başka belgelerde talep edebilir.