Almanya Vizesi

Anasayfa Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

 Kanada vizesi için Kanada ülkesinin bütün vize çeşitleri Tespit edilip ona uygun bir işlem yapılmak durumundadır. Pek çok sebebe bağlı olarak Kanada vizesi alınmak istense de bu durumda mutlaka seyahate çıkış sebebinize bağlı olan bir vize tipi tercih edilmek zorundadır. Üstelik sadece vize tipini tercih etmekle de iş bitmiyor. Kanada ülkesine gitmeyi düşünüp de planlamış olduğunuz seyahat tarihine bağlı olarak bir an önce işlem yapmak için ön başvuru kaydı gibi bir adım atmanız son derece önemli olacaktır.

Kanada Başkonsolosluğu ile direkt olarak bir bağlantı sağlamanızın pek de mümkün olmadığını belirterek araya mutlaka bir aracı kurumun girmesi gerektiğini de şimdiden açıkça ifade edelim. Bu noktada Kanada vize başvuru sürecinizi doğru bir şekilde yönetecek olan bir vize danışmanına da ihtiyacınız olacağını asla unutmamanız gerekir. Vize Merkezi Ankara vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi sizlere Kanada vizesi almak için son derece etkili bir yöntem sunarak işlemlerinizi en ince ayrıntısına kadar gözden geçirecektir. Bu noktada Kanada vize başvuru sürecinizin en doğru şekilde yönetilmesi vize işlemlerinize bir ivme kazandıracaktır.

Ayrıca Kanada ülkesinin vize işlemlerinde olabildiğince hassas davrandığını ve bu ülkeye ayak basmak isteyen turist adayları hakkında son derece detaylı bir araştırma yaptığını da göz önünde bulunduracak olursak Kanada vize işlemlerinin içinden hiçbir şekilde tek başınıza çıkamayacağınızı sizlere belirtmek isteriz. Bu konuyu çok daha iyi bir şekilde araştırmanız gerektiği için sizlere yardımcı olmak adına Kanada vizesi başlıklı bu yazımızda Kanada konsolosluk başvuru işlemlerini nasıl yapacağınız hakkında da bir takım ön bilgiler verdik. Ancak Kanada vizesi hakkında daha çok bilgiye sahip olmanız gerektiği için sizlere bir noktadan sonra mutlaka Vize Merkezi Ankara adlı vize firmasına yönlendirmeyi çok daha uygun buluyoruz.

 Kanada Vize İşlemleri Hakkında Bilgi

 Kanada vize işlemleri hakkında bilgi verecek olursak Kanada ülkesinin ilk başta hangi şartlar altında vize başvurusu istediğini belirterek sözlerimize başlayabiliriz. Çünkü Kanada Vize işlemlerine başlamadan önce yapmanız gereken bir takım ön başvuru ve başvuru işlemleri söz konusu olacaktır. Kanada vizesi için yapılacak olan başvurularda ilk başta ön başvuru sonrası yapılması gereken şeyleri bu başlık altında özet olarak anlatacağız. Kanada vizesi ön başvuru konusunda zaten makalemizin içerisinde daha farklı bir anlatım yapacağımız için o konuyu atlayarak vize işlemlerinin başvuru sürecini ve dilekçe aşamasını bu başlık altında anlatacağız.

 Kanada vizesi başvuru formu itibar edilecek olan en önemli belgeler arasında ilk sıralarda yer alır. Bu konu ile ilgili olarak Kanada konsolosluğunun turist haberlerinden almak istediği bir takım bilgilerin söz konusu olması halinde aynı zamanda birtakım kanıtlara da ihtiyaç duyacaktır. Sadece hakkınızda birtakım bilgilerin edinilmesi adına hazırlanacak olan bu formda size sorulan sorulara doğru bir şekilde cevap verip eksiksiz bir başvuru formu doldurmanız istenecektir. Ancak daha sonra esas önemli olan şey bu başvuru formunun Kanada vize evrakları ile bir araya getirilip vize başvurusu için uygun olup olmadığı konusunda bir değerlendirmenin yapılacak olmasıdır. Yani kısaca şunu diyebiliriz ki Kanada vizesi başvuru formu içerisinde geçen her bir bilgi en ince detayına kadar resmi belgelerde kanıtlanacak olan bilgilerdir.

 Kanada Vize talep dilekçesine de gelirsek Kanada ülkesine bir başvuru formu doldurduğunuzu ve bu başvuru formunu doldurmaktaki esas amacınızın ne olduğu ve bu ülkede neler yapacağınız gibi bir takım konularda Konsolosluğu bilgilendirmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Dilekçe yazarken dikkat etmeniz gereken bir takım unsurlar olduğunu da bu konuda kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerekir. Ve bu vize dilekçesini profesyonel bir kişi eşliğinde yazmanızı da tavsiye ederiz.

 Kanada Vize Randevu Sistemi Ön Başvuru

Kanada Vize randevu sistemi ön başvuru şeklinde bir başlık atmamızın sebebi Kanada ülkesine gitmek durumunda olan kişilerin Kanada vizesi almak için ilk olarak yapması gereken şeyin ön başvuru formu doldurma zorunluluğudur. Dolayısıyla vize randevusu almak tam olarak bu işlemi gerçekleştirmekten geçer. Kanada vize randevusu Kanada Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olan bir metin olarak ön başvuru formu şeklinde karşınıza çıkarak e-posta yolu ile son derece kolay bir şekilde alınabilir.

 Kanada Vizesi Evrak Hazırlığı

 Kanada vizesi evrak hazırlığı Kanada ülkesine gitmek isteyen kişilerin vize başvuru işlemlerini tamamlamak üzere yapması gereken bir dosya hazırlığıdır. Birazdan sıralayacak olduğumuz vize evrakları kesinlikle bir kapalı zarf içerisine konulup Kanada başkonsolosluğuna gönderilmelidir. İşte Kanada başkonsolosluğuna gönderilmesi gereken evraklar şunlardır.

 • Kanada vizesi başvuru formu ve ön bilgilendirme çıktısı
 • Kanada Vize Talep Dilekçesi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Kanada seyahat belgeleri
 • Seyahat sağlık raporu
 • Teminatlı yurt dışı seyahat sağlık sigortası
 • Banka hesaplarında yeteri miktar para
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri
 • İmza ve parmak izi örnekleri
 • Kanada seyahati sonrasında en az 1 yıl geçerli olacak bir pasaport
 • Nüfus cüzdanının renkli taranmış çıktıları

Kanada vizesi almak için detaylı bir inceleme gerçekleştirileceğini göz önünde bulundurarak bütün bu evraklarınızı aslına uygun bir şekilde tamamlamanız ve Kanada başkonsolosluğuna bu şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Kanada Başkonsolosluğu yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi bu konuda son derece titiz davranıp vize evraklarınızı son derece detaylı bir İncelemeden geçirecektir. Bu sebepten dolayı da mutlaka vize merkezi Ankara adlı vize firmasından mı kesinlikle bir destek almanızı tavsiye ederiz.

 Kanada Vize Yenileme İşlemleri

 Kanada vize yenileme işlemleri Kanada vizenizin kısa ya da uzun süreli olan çeşitlerine bağlı olarak belli dönemlerde yenilenmek durumundadır. Eğer ki Kanada ülkesinden kısa süreli bir vize almışsanız bu vize yenileme işlemini mutlaka kontrol edip vize sürenizin henüz dolup dolmadığı konusunda da bir bilgi edinmek zorundasınız. Çünkü sürekli dolmuş olan bir vize ile Kanada ülkesine ayak basmanız hiç de mümkün görünmüyor. Bu sebepten dolayı da bir önceki başlık altında bir araya getirmiş olduğumuz bütün belgeleri tekrar hazırlayıp Kanada Konsolosluğuna kapalı bir zarf içerisinde teslim etmeniz ve vize yenileme işlemi için bir talep dilekçesi yazmanız gerekmektedir.

Kanada vizesini yenilemek için sadece süresinin dolması gerekmez. Bir takım şartlara bağlı olarak da Kanada vizesi yenileme işlemi yapmanız gerekebilir. Bu şartlar genel olarak vize talebinde bulunurken vermiş olduğunuz bilgiler hakkında değişiklikler olduğu zaman yapılması gereken bir işlemdir. Mesela pasaportunuzun süresi bittiği zaman Kanada vizesinin bu pasaporta işlenmesi söz konusu bile değildir. Ya da pasaportunuzda Kanada vizesinin işlenmesi için boş bir alan yoksa pasaportunuzu yenilemeniz gerekecektir. Bu durumda da güncel bir pasaport söz konusu olduğu için Kanada Konsolosluğuna bu durumu bildirip tekrar bir pasaport işlemi yapmanız gerekir. Kanada vizesi alırken belirtmiş olduğunuz bütün nüfus kayıtları veri tabanında kayıtlı olacaktır. Eğer ki nüfus kayıtlarınızla ilgili bilgilerde de bir takım değişiklikler söz konusu olmuşsa Kanada ve vizesi yenileme işlemi yapılmak zorundadır.

 Kanada Vize Ücretleri

 Kanada vize ücretleri hakkında Vize Merkezi Ankara ile bir görüşme sağlamanızda fayda vardır.