Almanya Vizesi

Anasayfa İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

İtalya vizesi almak için bir takım başvuru evrakları hazırlamanın yanı sıra aynı zamanda yapılacak olan pek çok bürokratik işlemin de söz konusu olabileceğini önceden düşünüp bir planlama yapmanız gerekiyor. Genel olarak İtalya ülkesi kültür sanat bağlamında çok farklı işlere imza attığı için, pek çok kişi bu alanda eğitim ya da farklı etkinlikler kapsamında bir İtalya seyahati gerçekleştirmek istemektedir. Tabii ki bu ülkede ailesi ya da akrabaları olan veya arkadaşları bulunan kişiler de bu fırsatı yakalayıp İtalya ülkesine gezmek için de gitmek isteyebilir. Bütün bunların yanı sıra çeşitli işler için de İtalya ülkesine seyahat etmek ticari anlamda bir nevi zorunluluk haline gelmiş de olabilir. Bunların hiçbiri de olmayıp sadece İtalya ülkesine özel zevkleriniz için gidiyor da olabilirsiniz. Ancak karşı karşıya kalabileceğiniz bir durum olarak vize işlemleri bu noktada sizin için yapılacak olan en önemli şeylerden biridir.

Vize Merkezi Ankara adlı vize danışmanlık hizmetleri merkezi türlü sebepler neticesinde yapmak istediğiniz bu İtalya seyahatinin vizesini almak üzere sizlere yardımcı olacaktır. Vize Merkezi Ankara Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize işlemlerinizi son derece ivedilikle çözmek amacıyla 7/24 çalışarak sizlere bu konuda son derece büyük bir fayda sağlar.

İtalya vize işlemleri başlangıcı olarak almak zorunda olduğunuz bir randevu olduğunu da unutmadan İtalya büyükelçiliğine bir başvuruda bulunmak için mutlaka bir an önce harekete geçmenizde fayda vardır. Eğer ki diplomatik, hizmet ya da hususi pasaportlardan birini kullanıyorsanız İtalya ülkesine 180 güne 90 gün olmak şartıyla serbest bir giriş çıkış ve konaklama yapma şansına sahip olursunuz ancak umuma mahsus bir pasaportunuz var ve Schengen vizeniz yoksa bu seyahat için kesinlikle işlem yapmak durumunda kalacağınızı da bilmeniz gerekir. Bu konu ile ilgili olarak yapmanız gereken her bir işlemi bu makalemizde adım adım sizlere ifade etmeye çalışsak da yine de bir takım sorularınız olacağını düşünerek sizleri bu noktada vize merkezi Ankara adlı firmaya yönlendirmeyi daha uygun görüyoruz.

 İtalya Vizesi Randevusu

 İtalya vizesi randevusu almak için bir an önce harekete geçip İtalya başkonsolosluğunun internet sitesi ile gerekli olan yazışmayı sağlamanız gerekir. Bu yazışmayı sağlamanız için sizlere en önemli tavsiyemiz her zaman için kendi e-posta adresinizden ve kendi isim ve soy ad uzantılı bir adres vermeniz gerekir. Neden diye soracak olursanız çünkü e-posta adresinizin kendi isim ve soy isminizden oluşması her zaman için çok daha profesyonel bir imaj çizecektir. Bu tip bir e-posta adresinden atmış olduğunuz mail çok daha ciddiye alınacak ve İtalya Başkonsolosluğu tarafından işlemlerimizin başlatması için çok daha etkili olacaktır.

Vize randevunuzu almak için İtalya vizesi ön başvurusu için bir form doldurup sözünü etmiş olduğumuz mail adresi yoluyla İtalya başkonsolosluğuna bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu noktada almak istediğiniz vizenin başvurusu yapılacağı konusunda İtalya başkonsolosluğuna haber vermiş oluyorsunuz ve İtalya Başkonsolosluğu da bu maile belli bir tarih ve saat ile dönüş yapıyor. Daha sonra da İtalya başkonsolosluğuna bizzat giderek İtalya vizesi başvuru işlemlerinizi başlatmak için bir imza örneği ve parmak izi vermeniz gerekli olacaktır.

 İtalya Schengen Vizesi

İtalya Schengen vizesi alarak İtalya ülkesi başta olmak üzere Avrupa’nın diğer bütün Schengen bölgelerini gezme imkânınız olacaktır. Schengen vizeleri genel olarak Belli standartlardaki kişilere verilmek suretiyle Schengen Birliğine üye olmuş olan Avrupa ülkelerinde 90 günlük bir geçerlilik sağlayacaktır. İtalya ülkesi için alınmak istenen bir Schengen vizesinden söz edecek olursak bu ülkeden almış olduğunuz Schengen vizesi, özellikle de umuma mahsus pasaport sahiplerinin son derece büyük ölçüde işine yaramaktadır. Çünkü Schengen vizesi aktif bir halde olan umuma mahsus pasaport sahipleri başka ülkelere girerken tıpkı resmi pasaport sahibi olan vatandaşlar gibi serbest bir geçiş hakkına sahip olacaktır. Ayrıca başka bir ülkeden alınmış olan bir Schengen Ülkesi ile de umuma mahsus pasaport sahipleri İtalya ülkesine 90 gün boyunca çok rahat bir şekilde seyahat etme şansına da sahip olacaktır. Bu sebepten dolayı da genel olarak Avrupa seyahatine çıkmak isteyen kişilerin Schengen bölgesi olarak geçen ülkelerden bu türde bir vize almak istediğini görmekteyiz.

 İtalya Vize Başvuru Evrakları

 İtalya vize başvuru evrakları diye geçen evraklar bir dosyanın içerisine konularak vize işlemlerinde, karar aşamasında kullanılacaktır. İşte bütün bu evraklar şu şekilde sıralanabilir.

  • İtalya vizesi ön başvuru formu ve vize dilekçesi
  • 2 adet vesikalık ya da biyometrik, 35 ve 45 milimetre ölçülerinde resim

*  1 adet güncel pasaport ve eğer varsa eski pasaportların suretleri

*  T.C kimlik kartının arka ve ön yüzü olmak üzere fotokopileri

*  İtalya’da konaklama yapılacak olan yerin açık adresinin bulunduğu ve giriş çıkış tarihlerinin de yer aldığı bir otel doğrulaması

* Gidiş dönüş İtalya uçak biletleri

* 30.000 euro tutarında güncel olan bir yurt dışı seyahat sağlık sigortası

*  Bankadan onaylı olmak şartıyla en az 6 aylık bütün hesapların özeti

*  e-devlet’ten İkametgâh belgesi

* Türkiye Cumhuriyeti savcılığından onaylı bir şekilde alınmış olan bir iyi hal raporu

*  Nüfus müdürlüğünden kaşe ve imzalı olmak şartıyla alınmış olan bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

*  İmza örnekleri ve parmak izi

İtalya vizesi almak için sizlere vize danışmanınız son derece büyük katkılarda bulunacaktır ve bu evrakları gözden geçirdikten sonra İtalya Başkonsolosluğu vize işleri birimine aktaracaktır. İtalya Büyükelçiliği vize işleri birimi İtalya vize başvuru formu ve vize talep dilekçesini gözden geçirmek üzere yoğun bir çalışma sağlayacaktır ve bütün bu çalışmalar neticesinde vize evraklarınızın doğrulanması durumunda İtalya vizesi almaya hak kazanıp kazanmadığınız konusunda sizleri bilgilendirecektir.

 İtalya Hangi Vize

 İtalya hangi vize şeklinde bir soru sorarak İtalya ülkesinin uzun ya da kısa süreli vermiş olduğu bir takım vize türlerini gözden geçirmenizde fayda vardır. Genel olarak İtalya ülkesine kültürel anlamda çok fazla seyahat yapılmaktadır. Ancak bunun yanı sıra turistik seyahat vizesi ya da ticari amaçlı vizeler de İtalya ülkesi için çok fazla tercih edilen vize türleri arasında yer alır. Zaten Schengen vizesi genel olarak bütün Schengen Birliği üyelerini kapsadığı için vize işlemlerinde son derece tercih edilen bir vize türü olsa da bu ülke için alınmak zorunda olan farklı avantajlara sahip bir takım vizeler söz konusu olacaktır.

 İtalya basın vizesi, İtalya tıbbi tedavi vizesi, İtalya fuar vizesi, İtalya transit geçiş vizesi ya da İtalya öğrenci vizesi alarak bu vize çeşitlerinden ve sağladıkları pek çok avantajdan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda İtalya ülkesine birden fazla gidecek olan kişilerin İtalya çok gelişli vize tercih etmesi son derece mantıklı olurken bir kere bu ülkeye giriş çıkış sağlamak isteyen kişilerin İtalya tek girişli bize tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

 İtalya Vize Ücret

 İtalya vize ücret konusunda Vize Merkezi Ankara adlı firma ile görüşme sağlayıp daha net bir bilgi alabilirsiniz.