Almanya Vizesi

Anasayfa İsrail Vizesi

İsrail Vizesi

Israil vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin zorunlu olarak çıkarması gereken bir belgedir. Ülkemizden özellikle İsrail ülkesine çalışmak için giden çok fazla kişi bulunmaktadır sadece bizim ülkemizden değil tüm dünya üzerinden İsrail ülkesine seyahat edilmektedir. Bu ülkeye seyahat gerekçesi herkesin farklı olmaktadır. Seyahat gerekçesinin farklı olması otomatik olarak çok farklı türde vize türünün olmasının anlamına da gelmektedir. Israil vizesi için aynı zamanda bir izin belgesinin çeliği taşımaktadır. Vize işlemleri siyasi olarak da bu ülkeyi tanıdığımız olduğumuzun göstergesidir.

Israil vizesi için direkt olarak konsolosluk binasına başvuruda bulunmamaktadır. Bunun yerine vize başvuru merkezleri aracılığı ile kişinin vizesini müracaat etmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezleri konsoloslukların kendisi tarafından belirlenen merkezler olması sebebiyle güvenilir olan kurumlardır. Israil ülkesiyle alakalı olarak birçok vize başvuru merkezinin olması seyahat edecek olan kişi açısından oldukça zor bir durumu ifade etmektedir. Seyahat edecek olan kişi bu anlamda karar verme noktasında problem yaşıyoruz ve daha öncesinde bu vize başvuru merkeziyle çalışmış ve vize çıkarmış olan kişilerin memnuniyet durumuna bakarak karar verebilir. Aynı zamanda bu vize başvuru merkeziyle alakalı olarak yapılan yorumları da inceleyebilir.

Vize başvuru merkezlerinden biri olan vize merkezi Ankara firması süreci sizin için en başından en sonuna kadar titizlik içerisinde tamamlayacaktır. Sadece İsrail ülkesiyle alakalı değil daha birçok ülkeyi ile alakalı vize işlemlerini yürütmektedir. Bu vize başvuru merkezi içinde çok fazla tecrübeli olmasından kaynaklı olarak sürecin olumlu olarak sonuçlanmasından oldukça fayda sağlayacaktır.

 İsrail Vize Randevusu

İsrail vize randevusu almak isteyen kişilerin öncelikli olarak vize başvuru merkezine karar vermesi gerekmektedir. Israil vize randevusu sadece başvuru merkezlerinin internet sitesinden alınmaktadır. Internet sitesine girdikten sonra sol üst köşede online işlemler kanallar aracılığıyla seyahat edecek olan kişiye randevu işlemini başlatabilir. Bu kısma girildiği zaman öncelikli olarak kişinin karşısına İsrail vize başvuru formu çıkacaktır. Bu formun eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekmektedir.

Israil vize başvuru formu doldurulduktan sonra seyahat edecek olan kişi kendisi için uygun gün ve saati yazabilir. Vize başvuru merkezi bütün bu işlemlerden sonra seyahat edecek olan kişiye gerekli olan evrakları mail yolu ile iletecektir. Seyahat edecek olan kişinin randevu günü ve saatine kadar bu evrakları hazır etmesi sürecin daha hızlı ilerlemesine fayda sağlayacaktır. Israil ülkesi için daha öncesinde vize çıkarmış olan kişilerin gerekli olan evrakları posta yolu ile ulaştırılması mümkündür. Ama daha öncesinde hiç vize çıkarmamış olan kişilerin evraklarını elden teslim etmesi gerekmektedir. Burada önemli olan konu İsrail ülkesi için sistem üzerinde Biometrik verinin olup olmadığıyla alakalı olacaktır.

 TC Vatandaşlar İsrail Vizesinden Muaf Mıdır?

TC vatandaşları İsrail vizesinden muaf değildir. TC vatandaşları ile alakalı olarak belli muafiyet durumları söz konusu olduğu konuşulmaktadır. Bu durum gerçeği yansıtmamaktadır. Ülkemizde genel olarak muafiyet kapsamında olan ülkemizin komşu ülkeleriyle olan günübirlik seyahatleri için geçerlidir. Bunun dışında farklı bir ülke için genel bir muafiyet durumu kesinlikle söz konusu değildir İsrail ülkesi için de bu durum geçerlidir.

Seyahat edecek olan kişi için vizede bazı istisna durumlar söz konusu olabilmektedir. Ülkemizden yurtdışına seyahat etmek isteyen kişilerin çıkarması gereken ilk belge pasaportlar. Bu belge ülkemizde nüfus müdürlükleri tarafından çıkarılmaktadır. Nüfus müdürlüğü tarafından randevulu bir şekilde bu belge temin edilmektedir. Ülkemizde seyahat edecek olan kişinin statüsüyle alakalı olarak çıkarılmaktadır. Ülkemizde 4 farklı pasaport türü çıkarılmaktadır.

Pasaportlarda siyah yeşil ve gri renkli sen olan pasaportlara sahip olan kişiler kısa süreli bir seyahat bu ülkeyi gerçekleştirmek istemesi durumunda herhangi bir vize almasına gerek bulunmamaktadır. Seyahat edecek olan kişi bu pasaport türüne sahip olsa bile uzun süreli bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsa bu kişilere vize çıkarması gerekmektedir. Ülkemizde bordo pasaporta sahip olan kişiler ise kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin vize çıkarmak zorundadır. Tüm konularla ilgili olarak vize başvuru merkezini daha detaylı bilgi verecektir.

 İsrail Vize Ücretleri

 İsrail vize ücretlerini etki eden birden fazla etmen bulunmaktadır. Bu anlamda da seyahat edecek olan kişi vize harç ücretini yatırmadan önce vize başvuru merkeziyle görüşmesi gerekmektedir. Burada vize başvuru merkezlerinin kendilerine ait bir sistemleri bulunmaktadır. Seyahat edecek olan kişiyle alakalı olarak tüm veriler buraya işlenmektedir. Ve seyahat edecek olan kişiye ödemesi gereken tutar belirlenmektedir. Israil vize ücretleri

 • İsrail ülkesine seyahat edecek olan kişinin hangi vize türüne sahip olduğu en önemli etkilerden bir tanesi de sahiptir seyahat edecek olan kişi bir öğrenci ise farklı bir vize harç ücreti ticari bir şeye sahipse farklı bir harç ücreti ödeyecektir.
 • Seyahat edecek olan kişinin İsrail ülkesine tek giriş çıkış işlemi yoksa birden fazla giriş çıkış işlemi yapacağı da vize harç ücretini etkileyecektir.
 • Seyahat edecek olan kişinin İsrail ülkesine kısa süreli mi yoksa uzun süreli bir seyahat mi gerçekleştireceği de vize harç ücretini etkileyecektir.
 • Seyahat edecek olan kişinin 18 yaşın altında ve üstünde olması durumunda vize harç ücretini etkilemektedir.

İsrail Vize Başvuru Evrakları

İsrail vize başvuru evrakları konsolosluklar tarafından istenen evrak vardır konsolosluklar bu evrakları vize başvuru merkezi aracılığı ile seyahat edecek olan kişiden talep etmektedir. Vize başvuru merkezleri bu anlamda seyahat edecek olan kişiler oldukça yardımcı olmaktadır. Israil vize başvuru evrakları

 • Pasaport ülkemizden yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin ilk olarak temin etmesi gereken evraklardır. Bu evrak resmi bir evrak olması sebebiyle yırtık ve eksik sayfasının olmaması gerekmektedir. Belli bir geçerlilik süresi olmaktadır.
 • Pasaport seyahat dönüş tarihinden sonra 2 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir. Son 2 sayfasında boş olması gerekmektedir.
 • Israil vize başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortasının yatırılması ve başvuru evrakları arasında eklenmesi gerekmektedir.
 • Vize harç ücretinin yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Vize başvuru merkezini komisyon ücretinin yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Seyahat edecek olan kişinin mali olarak bu seyahati karşılayabileceğini göstermesi gerekmektedir. Bu durum genellikle kişinin teminat göstermesiyle mümkün olmaktadır.
 • Seyahat edecek olan kişinin aktif olarak kullandığı banka hesabının son 3 aylık dökümü ilgili banka tarafından imzalı ve kaşeli olarak temin edilmesi gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği nüfus müdürlüklerinden alınabileceği gibi aynı zamanda e devlet üzerinden de alınabilecekler. E devlet üzerinden alınan çatılarda barkotlu bir şekilde temin edilmesi önemlidir.
 • Biometrik fotoğraf Son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Arka fon beyaz olmalıdır.
 • Seyahat edecek olan kişinin kimliği ve kimlik fotokopisi
 • Seyahat edecek olan kişinin sistem üzerinde Biometrik verisinin olması gerekmektedir. Biometrik ve kişinin parmak izinin alınması şeklinde temin edilmektedir. Vize başvurusunda alınmaktadır.