Almanya Vizesi

Anasayfa Hindistan Vizesi

Hindistan Vizesi

Hindistan vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin çıkarması gereken bir belgedir. Vize işlemleri seyahat edecek olan ülkeden alınan bir izin belgesi niteliğindedir. Bu izin belgesi sadece Hindistan ülkesinin yetkili mercilerinden alınmaktadır. Bu ülke mercilerine baktığımız zaman konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezleri aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Hindistan ülkesine seyahat edecek olan kişilerin direk olarak konsolosluğa başvuruda bulunma hakkı bulunmamaktadır. Bu ülkeye seyahat edecek olan kişiler için konsolosluk merkezleri vize başvuru merkezleri belirlenmiştir. Bu vize başvuru merkezleri aracılığıyla sadece başvuru kabul edilmektedir. Bize başvuru merkezlerinin hem seyahat edecek olan kişi için hem de konsolosluklar için faydası bulunmaktadır. Burada seyahat edecek olan kişi açısından bakıldığı zaman seyahat edecek olan kişi emek ve zaman harcamadan hızlı bir şekilde vizesi çıkarılmaktadır. Konsolosluk tarafından bakıldığı zaman ise bir yoğunluk oluşmasının önüne geçerek konsolosluk işlerin aksamasına engel olmaktadır.

Vize başvuru merkezleri sadece aracı olan kurumlardır. Burada karar verecek asıl kurum konsolosluğun kendisidir. Vize başvuru merkezinin seçiminde kararsızlık yaşayan kişiler için öncelikli olarak dikkat etmesi gereken nokta daha öncesinde vize başvuru merkeziyle alakalı olarak bize çıkarmış olan kişilerin memnuniyet durumuna bakmak olacaktır. Aynı zamanda vize başvuru merkeziyle alakalı olarak Internet üzerinden yapılan yorumları da inceleyebilirsiniz. Vize başvuru merkezlerinden biri olan vize Merkezi Ankara firması süreci sizin için en başından en sonuna kadar titizlik içerisinde takip edecektir.

 Hindistan Vize Randevusu

 Hindistan vize randevusu için öncelikli olarak kişinin vize başvuru merkezine karar vermesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezine karar verdikten sonra bu vize başvuru merkezinin internet sitesinden randevu oluşturulabilmektedir. Vize başvuru merkezinin internet sitesine girdikten sonra sol üst köşeden Online işlemler kanalı aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Online işlemler kısmına girdikten sonra karşınıza ilk öncelikli olarak Hindistan vize başvuru formu çıkacaktır. Bu formun eksiksiz ve tam olarak doldurulması oldukça önemlidir.

Hindistan vize başvuru formu doldurulduktan sonra kişinin tarafında gerekli olan evraklar mail yoluyla iletilecektir. Seyahat edecek olan kişiye randevu günü ve saatine kadar bu evrakları hazır etmesi sürecin daha hızlı ilerlemesi adına oldukça önemli olacaktır. Seyahat edecek olan kişi daha öncesinde Hindistan ülkesine seyahat etmiş ise bu kişinin kendisinden istenen evrakları posta yoluyla de gönderme hakkı bulunmaktadır. Ama daha öncesinde bu ülkeye seyahat etmemiş ise evraklarını elden teslim etmesi gerekmektedir. Burada önemli olan konu seyahat edecek olan kişinin sistem üzerine Biometrik verisinin olup olmadığı ile alakalıdır.

 Hindistan Vize Başvuru Evrakları

 Hindistan vize başvuru evrakları bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin temin etmesi gereken ve bizi de başvuru merkezleri aracılığı ile konsolosluklara göndermesi gereken evraklardan. Hindistan vize başvuru evrakları

 • Pasaport seyahat edecek olan kişinin öncelikli olarak temin etmesi gereken evrakları. Ülkemizde nüfus müdürlükleri tarafından çıkarılmaktadır. Belli geçerlilik süresi bulunmaktadır. Kişinin yurt dışına çıkması için herhangi bir engelin olmadığını belirtmektedir.
 • Pasaport seyahat dönüş tarihinden sonra 2 ay daha geçerli olması gerekmektedir ayrıca son 2 sayfasında boş olması gerekmektedir.
 • Hindistan vize başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekmektedir
 • Seyahat edecek olan kişinin bu ülkeye gerçekleştireceği seyahatin mali olarak karşılayabildiği göstermesi gerekmektedir bu durumda kişinin bunu göstermesi sadece teminat göstermesiyle mümkün olmaktadır.
 • Seyahat edecek olan kişinin son 3 aylık aktif olarak kullanmış olduğu banka hesabının dökümünü ihtiyaç duyulmaktadır. Bu döküm ilgili banka tarafından imzalı ve kaşeli olarak alınması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortasının yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Vize harç ücretinin yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Vize başvuru merkezinin komisyon ücretinin yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Seyahat edecek kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği nüfus müdürlüklerinden alınabileceği gibi aynı zamanda e devlet üzerinden çıktı olarak da alınabilir. E devlet üzerinden alınan Çıktı varda barkod bulunması gerekmektedir.
 • Biometrik fotoğraf
 • Seyahat edecek olan kişinin kimlik ve kimlik fotokopisi

Yukarıda sayılan evraklar dışında ek olarak da evrak talep edilme ihtimali bulunmaktadır. Bu genellikle istenen evraklar seyahat edecek olan kişinin vize türünden kaynaklı olmaktadır. Örnek olarak verecek olursak seyahat edecek olan kişi bir turistik vizeye sahip ise bu kişinin ekstra olarak bu ülkeye gelme yolunda kullandığı yöntemler ile alakalı olarak belge gideceği yerler ile alakalı belge ve konaklayacağı yerlerin belgesi istenmektedir. Seyahat edecek olan kişi bir öğrenci ise bu kişiden öğrenci belgesi ve sponsor mektubu istenecektir. Ya da seyahat edecek olan kişi ticari amaçlı bir ülkeye gidiyor ise bu ülkede kaç gün kalacağı işiyle alakalı ve kendisiyle alakalı iş durumunu gösteren belge olması gerekmektedir. Tüm bu süreçler ile alakalı olarak vize başvuru merkezinin size yardımcı olacaktır.

 Hindistan Vize Ücretleri

Hindistan vize ücretleri seyahat edecek olan kişinin belli durumlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hindistan vize ücretlerini etki eden etmenler

 • Hindistan ülkesine seyahat edecek olan kişinin tek giriş çıkış sistemi yoksa birden fazla giriş çıkış işlemi yapacağı etkilemektedir.
 • Hindistan ülkesine gidecek olan kişinin vize türü vize harç ücretini etkilemektedir.
 • Hindistan ülkesine gidecek olan kişinin 18 yaşın altında ve üstünde olması durumu da vize harç ücretini etkilemektedir.
 • Hindistan ülkesine gidecek olan kişinin kısa süreli mi yoksa uzun süreli bir seyahat gerçekleştireceği de bizi harç ücretini etkileyecektir.

TC Vatandaşları Hindistan Vizesinden Muaf Mıdır?

TC vatandaşları Hindistan vizesinden muaf değildir. Hindistan vizesiyle alakalı olarak şöyle bir konu söz konusu olabilmektedir. Ülkemizde yurt dışına çıkmak için gerekli olan ilk belge pasaport belgesidir. Ülkemizde belge bu belge pasaportu nüfus müdürlüklerinden çıkarılmaktadır. Nüfus müdürlüklerinden randevulu bu şekilde bu belge temin edilmektedir. Seyahat edecek olan kişi bu kişi için yurt dışına çıkmasında herhangi bir yasal engel bulunmadığını göstermektedir. Seyahat edecek olan kişinin temin edebileceği 4 farklı pasaport türü bulunmaktadır.

Siyah yeşil ve gri renkli pasaport türünden birine sahipse bu ülkeler Hindistan ülkesinin kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsa vizeden muaftır. Her ne kadar bu vize türüne sahip olsa bile eğer ki seyahat edecek olan kişi uzun süreli olarak bu ülkeye gidiyor ise vize çıkarmak zorundadır. Son olarak da ülkemizde çıkarılan pasaportlar bordo renkli pasaport tur. Bu pasaport kısa ya da uzun süreli fark etmeksizin vize gerektirmektedir.

 Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Hindistan vizesinin kaç günde çıkacağı seyahat edecek olan kişi ile de alakalı olan bir durumdur. Seyahat edecek olan kişilerin istenen evrakları ne kadar sürede tamamlamış olduğu oldukça önemlidir. Burada kişinin istenilen evrakları en kısa sürede tamamlaması sürecin daha hızlı ilerlemesi adına oldukça önemli olacaktır. Hindistan vize başvuru merkezleri seyahat edecek olan kişiden almış olduğu evrakları 3 iş günü içerisinde konsolosluk binasına teslim etmektedir. Konsolosluk ise kararını ortalama 15 gün içerisinde açıklanmaktadır.