Almanya Vizesi

Anasayfa Gana Vizesi

Gana Vizesi

Gana vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin çıkarması gereken zorunlu bir evraktır. Bu evrak Gana ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin Gana ülkesinin yetkili mercilerinden almış olduğu bir izin belgesidir. Burada seyahat edecek olan kişinin bu ülkeye girişine izin verilmiş anlamına gelmektedir. Bu bir belgeyi çıkaran kişi otomatik olarak Gana ülkesini siyasi olarak da tanıdığını bir göstergesidir. Gerek ülkemizden gerekse tüm dünya üzerinden Gana ülkesine farklı sebeplerle seyahat düzenlenmek istenmektedir. Burada kişinin takip etmesi gereken yasal bir süreç ve prosedür bulunmaktadır.

Gana ülkesine gitmek isteyen kişilerin bu yasal prosedürü takip etmesi tecrübesiz ise oldukça zor olabilmektedir. Gana Konsolosluğu da bu durumun önüne geçebilmek için bireysel direk başvuruları kabul etmemektedir. Gana ülkesi için Gana Konsolosluğu belirlemiş olduğu vize başvuru merkezleri bulunmaktadır. Seyahat edecek olan kişi bu vize başvuru merkezleri aracılığıyla sadece vize başvurusunda bulunabilir. Seyahat edecek olan kişi Gana ülkesine gitmek istemesi durumunda iyi bir vize başvuru merkezi ile anlaşması gerekmektedir iyi bir vize başvuru merkezi sürecin hem hızlı ilerlemesine fayda sağlayacaktır hem de olumlu sonuçlanmasına fayda sağlayacaktır.

Gana Konsolosluğu tarafından belirlenen bu vize başvuru merkezleri güvenilir kurumlardır. Vize başvuru merkezlerine sayıca çok fazla olması sebebiyle seyahat edecek olan kişi karar verme noktasında birtakım tereddütler yaşanabilmektedir. Böyle bir durum yaşayan danışmanların yapması gereken en önemli şey daha öncesinde bu vize başvuru merkeziyle çalışmış olan kişilerin memnuniyet durumuna bakmak olabilecektir. Vize başvuru merkezlerinden biri olan vize merkezi Ankara adlı firma süreci sizin için en başından en sonuna kadar titizlik içerisinde yürütecektir. Sadece bu ülke için değil diğer tüm dünya ülkeleri için de vize işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamaktadır.

 Gana Vize Randevusu

Gana vize randevusu büyük seyahat etmek isteyen kişilerin çıkarması gereken evraklardan bir tanesidir. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikli olarak dikkat etmesi gereken en önemli husus vize başvuru merkezine müracaat etmek olacaktır. Vize başvuru merkezinin internet sitesinde niye öncelikli olarak randevu oluşturmanız gerekmektedir bize başvuru merkezine internet sitesine girdikten sonra sol üst köşede online işlem kanalı aracılığıyla vize Başvuru randevusunda bulunabilirsiniz.

vize başvuru merkezinin online işlemler sistemine girdikten sonra sol üst köşeden online işlemler kısmına girdiğinizde öncelikli olarak karşınıza Gana vize başvuru formu çıkacaktır. Gana vize başvuru formu eksiksiz ve tam bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu süreçten sonra vize başvuru merkezinin ise gerekli olan evrakları mail yolu ile iletilecektir. Daha öncesinde vize çıkarmış iseniz evraklarınızı posta yoluyla ulaştırabilirsiniz. Ama daha öncesinde vize çıkarmamış iseniz evraklarınızı elden teslim etmeniz gerekmektedir.

 TC Vatandaşları Gana Vizesinden Muaf Mıdır?

 TC vatandaşları Gana vizesinden muaf değildir. Burada belli istisna durumlar söz konusudur. Ülkemizde yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin öncelikli olarak çıkarması gereken belge pasaport belgesidir. Ülkemizde pasaport nüfus müdürlüklerinden randevulu bir şekilde temin edilmektedir. Pasaportların ülkemizde geçerlilik süresi bulunmaktadır.

Pasaportlar ülkemizde kişilerin statülerine uygun olarak verilmektedir. Ülkemizde 4 farklı pasaport türü çıkarılmaktadır. Siyah yeşil ve gri renkli olan pasaportlar eğer ki kısa süreli bir seyahat gerçekleştirecek ise herhangi bir vize işlemine gerek bulunmamaktadır. Seyahat edecek olan kişi bu pasaportlara sahip olsa bile uzun süreli bir seyahat gerçekleştirecek ise vize çıkarmak zorundadır. Ülkemizde son çıkarılan pasaport ise bordo renkli pasaport dur. Bu pasaporta sahip olan kişilerin ise kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin vize çıkarmak zorunluluğu bulunmaktadır.

Gana Vize Ücretleri

Gana ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin ödemesi gereken harç tutarı bulunmaktadır. Gana vize ücretlerini etkileyen birden fazla etmen bulunmaktadır. Gana vize ücretlerini etki eden etmenler

 • Seyahat edecek olan kişinin bu ülkeye gerçekleştireceği vizeyi ne gerekçeyle gerçekleştirdiği oldukça önemlidir yani seyahat edecek olan kişinin vize türü bu noktada önemli olacaktır.
 • Seyahat edecek olan kişinin bu ülkeye tek giriş çıkış işlemi mi yoksa birden fazla giriş çıkış işlemi yapacağı da vize harç ücreti ne etkileyecektir.
 • Seyahat edecek olan kişi bu ülkeyi kısa süreli mi yoksa uzun süreli olarak mı gitmek istemektedir bu da vize harç ücretini etkileyecektir.
 • Gana vize ücretini etkileyen son etmen ise seyahat edecek olan kişinin 18 yaşın altında mı yoksa üstünde mi olduğuyla alakalı olacaktır.

Gana Vize Başvuru Evrakları

Gana vize başvuru evrakları konsolosluklar tarafından istenen vize başvuru merkezleri aracılığıyla toplanan evraklarda. Gana vize başvuru evrakları seyahat edecek olan kişinin vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek olarak verecek olursak seyahat edecek olan bir kişi öğrenci ise bu kişiden ekstra olarak öğrenci belgesi ve sponsor mektubu istenmektedir. Seyahat edecek olan kişi bu ülkeye iş ve ticaret ile alakalı gidiyorsa şirkete ve kendisine ait olan şirket bilgi ve besleyecektir. Tüm bu konuları ile alakalı olarak vize başvuru merkezinin size daha detaylı bilgi verecektir. Biz genel anlamıyla istenilen vize başvuru evraklarını sizin için bir araya getirdik. Gana vize başvuru evrakları

 • Seyahat edecek olan kişinin ilk olarak temin etmesi gereken belge pasaport belgesi. Pasaport ülkemizde belli geçerlilik süresi olan bir evraktır. Seyahat dönüş tarihinden sonra en az 2 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir ve son 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Gana vize başvuru formunun eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekmektedir
 • Seyahat sağlık sigortasının yatırılması ve başvuru evrakları arasında eklenmesi gerekmektedir.
 • Gana vize harç ücretinin yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Gana vize başvuru merkezinin komisyon ücretinin yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Seyahat edecek olan kişinin bu ülkeye gerçekleştireceği seyahatin mali olarak karşılayabildiği göstermesi gerekmektedir. Bu durum genellikle kişinin teminat göstermesiyle mümkün olmaktadır.
 • Seyahat edecek olan kişinin aktif olarak kullandığı bir banka hesabının son 3 aylık dökümünün teslim edilmesi gerekmektedir. Bu döküm ilgili banka tarafından imzalı ve kaşeli olarak alınması gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği nüfus müdürlüklerinden alınabileceği gibi aynı zamanda e devlet üzerinden barkotlu bir şekilde temin edilebilir.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan güncel Biometrik fotoğraf
 • Seyahat edecek olan kişinin kimlik ve kimlik fotokopisi

 

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gana vizesine kaç günde çıkacağı seyahat edecek olan kişi ile de alakalı olan bir durumdur. Kendisinden istenen evrakları ne kadar sürede tamamlamış olduğu da oldukça önemlidir. Gana vize başvuru merkezleri kendisinin almış olduğu başvuruları 3 iş günü içerisinde konsolosluk binasına teslim edecektir. Gana vize başvuru merkezleri sadece burada aracı olan kurumlardır.

Gana Konsolosluğu kararını ortalama 15 gün içerisinde açıklanacaktır. Seyahat edecek olan kişinin seyahatinde herhangi bir aksaklık olmaması adına süreci bir ay öncesinden başlatması sağlıklı olacaktır. Çünkü konsolosluk binaları hafta sonu ve resmi tatillerde çalışmamaktadır.