Almanya Vizesi

Anasayfa Bangladeş Vizesi

Bangladeş Vizesi

Bangladeş vizesi Bangladeş vizesi bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin çıkarması gereken zorunlu evraktır. Bu evrak bu ülkeye seyahat etmek için kişinin herhangi bir yasal engelin olmadığını gösteren bir belgedir. Bir anlamda bir izin belgesi niteliği taşımaktadır. Bu seyahat edecek belgeyi çıkaracak olan kişi aynı zamanda bu ülkeyi siyasi olarak da tanıdığının göstergesi olmaktadır. Bangladeş ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin bir yasal prosedürü takip etmesi gerekmektedir.

Vize işlemleri yasal prosedür olduğu için özellikle seyahat edecek olan kişi açısından oldukça zorlayıcı ve de zaman kaybına sebep olabilmektedir. Bu anlamda konsolosluklar bu durumun önüne geçebilmek adına direk olarak başvuru kabul etmemektedir. Bunun yerine vize başvuru merkezleri bulunmaktadır. Sadece bu vize başvuru merkezleri aracılığıyla vize verebilmektedir. Vize başvuru merkezleri konsolosluklar tarafından belirlenen merkezler olması sebebiyle güvenilir olan kurumlardır.

Vize başvuru merkezlerinin sayıca çok fazla olması seyahat edecek olan kişi açısından karar vermeyi zorlaştıran konulardan bir tanesidir. Bu anlamda bakıldığı zaman seyahat edecek olan kişinin yaşamış olduğu zorluğu göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Seyahat edecek olan kişi daha öncesinde vize başvuru merkezi aracılığıyla vize çıkarmış olan kişilerin sayısına bakarak karar verebilir. Aynı zamanda internet üzerinden yapılan yorumları da inceleyebilir.

Vize başvuru merkezlerinden biri olan vize merkezi Ankara firması süreci sizin için en başından en sonuna kadar titizlik içerisinde takip edecektir. Sadece Bangladeş ülkesiyle alakalı değil aynı zamanda neredeyse tüm dünya ülkelerine seyahatleri planlayan ve düzenleyen bir merkez olması sebebiyle de oldukça tercih edilen bir kurumdur.

 Bangladeş Vize Randevusu

 Bangladeş vize randevusu almak isteyen kişilerin öncelikli olarak vize başvuru merkezine karar vermesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezi kendi internet sitesinden randevu vermektedir vize başvuru merkezini internet sitesine girdikten sonra sol üst köşede online işlemler kanallar aracılığı ile Vize işlemleri için randevu oluşturabilirsiniz. Bangladeş ülkesiyle alakalı olarak online işlemler kısmına girince karşınıza öncelikli olarak Bangladeş vize başvuru formu çıkacaktır. Bu formun eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekmektedir. Bu form bu ülkeyi seyahat etme gerekçenin ise aynı zamanda da bu ülke için herhangi bir yasal engelinin olup olmadığını inceleyecektir.

Bangladeş vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru merkezi tarafından seyahat edecek olan kişiye gerekli olan evraklar mail yoluyla iletilecektir. Bu evrakların randevu günü ve saatine kadar hazır edilmesi sürecin daha hızlı akması adına oldukça önemlidir. Bangladeş ülkesine ilk defa seyahat gerçekleştirecek olan kişinin evraklarını kendisi elden teslim etmesi gerekmektedir. Ama daha öncesinde bu ülke için vize çıkarmış olan kişilerin evraklarını posta yolu ile ulaştırılması mümkündür. Burada önemli olan konu sistem üzerinde Biometrik verisinin olup olmadığı ile alakalıdır. Biometrik veri kişinin bu ülkeye seyahat etmek için vermiş olduğu 10 parmak izini kapsamaktadır.

TC vatandaşları Bangladeş Vizesinden Muaf Mıdır?

TC vatandaşları Bangladeş vizesinden muaf değildir. Ülkemizden bu ülkeye seyahat düzenlemek isteyen kişilerin çıkarması gereken en önemli evrak pasaporttur. Pasaport ülkemizde nüfus müdürlükleri tarafından çıkarılan bir evraktır. Kişinin ülke dışına çıkmasında yasal olarak herhangi bir engelin olmadığını gösteren bir belgedir. Belli geçerlilik süresine göre çıkarılan pasaportlar kişilerin statülerine uygun olarak da çıkarılmaktadır.

Pasaportlar ülkemizde 4 farklı türde verilmektedir. Seyahat edecek olan kişi siyah yeşil ve gri renkli bir pasaporta sahip ise kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmesi durumunda herhangi bir vize işlemine ihtiyaç duymamaktadır. Ama seyahat edecek olan kişi bu pasaport türlerine sahip olsa dahi gittiği ülkede uzun süreli olarak kalacak ise bu kişinin vize çıkarması gerekmektedir. Ülkemizde son olarak verilen pasaportlar ise bordo renkli pasaport olarak geçmektedir. Bu pasaporta sahip olan kişilerin kısa ya da uzun süreli fark etmeksizin vize çıkarmak zorunluluğu bulunmaktadır.

 Bangladeş Vize Ücretleri

 Bangladeş vize ücretleri bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin ödemesi gereken harç tutarını kastetmektedir. Bu durumda tek bir harç üzerinden bahsetmek mümkün olmamaktadır. Bangladeş vize ücretlerini etkileyen birkaç etmen bulunmaktadır. Bangladeş vize ücretlerini etki eden etmenler

 • Seyahat edecek olan kişinin sahip olduğu vize türü en önemli etkilerden bir tanesine sahiptir.
 • Seyahat edecek olan kişinin seyahat süresi de kısa süreli ya da uzun süreli gerçekleştireceği de vize harç ücretini etkilemektedir.
 • Seyahatte de çok olan kişinin Bangladeş ülkesine tek giriş tek çıkış işlemi mi yoksa birden fazla giriş ve çıkış işlemi yapacağı da vize harç ücretini etkileyecektir.
 • Seyahat edecek olan kişinin 18 yaşının altında ve üstünde olma durumu da vize harç ücretini etkileyecektir.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Bangladeş vizesi kaç günde çıkacağı seyahat edecek olan kişi ile de alakalı olan bir durumdur. Seyahat edecek olan kişinin bu vize evrakları ne kadar sürede teslim ettiği oldukça önemlidir. Vize başvuru merkezleri seyahat edecek olan kişilerin almış olduğu evrakları 3 iş günü içerisinde konsolosluk binasına teslim edecektir.

Konsolos başvuru bunları inceledikten sonra kararın 15 gün içerisinde inceleyecektir. Vize başvuru merkezleri burada sadece aracı olan kurumlardır. Konsolosluklar vize başvurusunu onaylayan bileceği gibi aynı zamanda reddetme hakkına da sahiptir. Reddetmesi durumunda ise kararını gerekçeli olarak açıklaması gerekmektedir. Seyahat edecek olan kişi açısından ret kararı tekrardan düzenlenerek vize başvurusunda güncelleme yapma imkânı bulunmaktadır noktam konsolosluklar hafta sonu ve resmi tatillerde çalışmaması sebebiyle seyahat edecek olan kişinin süreci bir ay öncesinde başlatması gerekmektedir.

 Bangladeş Vize Başvuru Evrakları

 Bangladeş vize başvuru evrakları seyahat edecek olan kişinin temin etmesi gereken evraklar vardır. Bu evraklar kişinin vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu anlamda değişiklik gösteren evrakları ile alakalı olarak size vize başvuru merkezimiz daha detaylı bilgi verecektir. Bu yazımızda size genel olarak herkesten istenen evrakları bir araya getirdik. Bangladeş vize başvuru evrakları

 • Seyahat edecek olan kişinin ilk çıkarması gereken evrak pasaport belgesidir. Pasaport belgesi seyahat dönüş tarihinden sonra 2 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. Son 2 sayfasının boş olması gerekmektedir.
 • Seyahat edecek olan kişinin Bangladeş vize başvuru formunu eksiksiz ve tam olarak doldurması gerekmektedir. Bu formda beyan edilen herhangi yanlış bilgi sebebi ile vize onaylanmayabilir.
 • Seyahat vize harç ücretinin yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortasının yatırılması ve başvuru evrakları arasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Seyahat edecek olan kişinin vize başvuru merkezini komisyon ücretini ödemesi ve başvuru evrakları arasında eklemesi gerekmektedir.
 • Seyahat edecek olan kişinin aktif olarak kullanmış olduğu banka hesabına son 3 aylık dökümü ilgili banka tarafından imzalı ve kaşeli olarak alınması gerekmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği nüfus müdürlüklerinden alınabileceği gibi aynı zamanda e devlet üzerinden de barkotlu bir şekilde temin edilebilir.
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve belirtilen ölçülerde olan arka fonun beyaz olduğu Biometrik fotoğraf.